Mezoterapia mikroigłowa – 4 zabiegi odmładzające i upiększające
Zabiegi mezoterapii mikroigłowej to najbardziej skuteczna metoda dostarczenia skórze wszystkich potrzebnych składników odżywczych, leczących i regeneracyjnych. Ich rodzaj dobierany jest w naszej klinice Estimed po konsultacjach lekarskich, co wiąże się z optymalnym zaleceniem potrzebnych skórze substancji. Natomiast cztery wymienione poniżej zabiegi uznajemy za najskuteczniejsze w przywracaniu skórze młodości, w redukowaniu zmarszczek i nadawaniu jej zdrowego wyglądu.
Mezoterapia mikroigłowa w pigułce
Mezoterapia mikroigłowa oznacza metodę podskórnego wprowadzania substancji za pomocą cienkiej igły lub dermapenu czyli poprzez delikatne nakłuwanie newralgicznych miejsc – odbarwień, zmarszczek etc. Taki zabieg bywa bolesny dlatego też stosujemy w celu znieczulenia specjalny krem z lidokainą. Czas rekonwalescencji po takim zabiegu nie jest dłuższy niż 2 dni. Natomiast skuteczność zabiegu jak i przeciętny czas trwania efektu różnią się w zależności od cech osobniczych, okolicy zabiegowej i działających czynników.
Mezoterapia mikroigłowa – witamina C
Zabieg mezoterapii mikroigłowej z witaminą C, stosowany jest doraźnie w celu osiągnięcia szybkiej poprawy wyglądu skóry. Szczególnie zalecany jest on dla skóry, która: ma odmieniony kolor (szarość – zmęczenie) – zabieg przywraca jej zdrowy kolor, powstały na niej odbarwienia (np. plamy pigmentowe), która jest wiotka i należy ją ujędrnić, gdy jest zbyt sucha, a także w celu redukcji niewielkich zmarszczek i bruzd. Zabiegi z witaminą C możemy wykonywać również na szyi, dekolcie i dłoniach; poza funkcjami już wymienionymi witamina C pełni też rolę filtra UV.
Mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego
Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym skóry prowadzi przede wszystkim do jej ujędrnienia. Tym samym redukuje: zwiotczenia skóry, jej nierówności, wygładza ją, a także redukuje drobne zmarszczki. Działanie kwasu hialuronowego jest bardzo skuteczne i silnie działające na poprawę owalu twarzy, który u osób w starszym wieku częściowo wraca do posiadanego w młodszych latach. Na uwagę zasługuje fakt, iż substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie. Zatem przeprowadzając zabieg mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego dostarczamy skórze naturalnego, upiększającego akceleratora.
Mezoterapia rozświetlająca z arbutyny
Arbutyna to związek chemiczny, który posiada silne właściwości antybakteryjne i rozjaśniające, dlatego stosowana jest przede wszystkim do: usuwania odbarwień skórnych, rozjaśniania cery, a także w wyrównywaniu kolorytu skóry. Arbutyna hamuje aktywność tyrozynazy – „producenta” melaniny, która odbarwia skórę. Ponadto jest silnym środkiem antyoksydacyjnym, hamuje tym samym powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają skórę. Dodatkowo ma właściwości nawilżające i antyzmarszczkowe. Posiada działanie kojące dlatego też leczy skórę problematyczną. Stosowana jest również w walce z rumieniem.
Mezoterapia z zastosowaniem peptydów
Natomiast peptydy są nowoczesnymi regulatorami komórkowymi, a ich działanie polega na stymulowaniu skóry do wytężonej pracy regeneracyjnej. Właściwie, podobnie jak białka, peptydy zbudowane są z aminokwasów występujących naturalnie w organizmie, lecz są genetycznie przetworzone – posiadają mniejsze cząsteczki, a tym samym cechuje je wyższa biodostępność (przenikalność przez skórę). Mają one też specyficzne, ściśle określone działanie, które lekarz dobiera w zależności od potrzeb skóry. Peptydy często stosowane są w tzw. koktajlach – wraz z witaminami, kwasem hialuronowym i innymi preparatami, które intensyfikują ich działanie. Na wzmocnienie bariery ochronnej skóry dobieramy polipeptyd, które możemy zastosować przed zimą. Natomiast skórze z pierwszymi oznakami starzenia zaproponujemy lipopeptydy, najczęściej polecanymi po 50 roku życia.
Zalecenia i przeciwwskazania
Zabiegu nie przeprowadza się w następujących przypadkach:
- alergia na substancję do mezoterapii;
- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry,
- skłonności do powstawania blizn przerostowych
- choroby nowotworowe,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne.
W przypadku skóry zdrowej (przy braku przeciwwskazań chorobowych), która ma być upiększona, istnieje możliwość zastosowania mezoterapii mikroigłowej preparatami złożonymi z kilku substancji, które przyniosą zwielokrotnione efekty.