Peelingi – zdrowy sposób dbania o skórę
Istnieje bardzo wiele odmian peelingów, które są znakomitym źródłem nawilżenia, odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Peeling pozwala usunąć niemal wszystkie drobne niedoskonałości skóry, a stosowany jest nie tylko na twarzy. Nasz gabinet kosmetyczny szczególnie poleca peeling Mandel plus oraz z kwasem pirogronowym.
Czym jest peeling medyczny
Peelingi medyczne stosowane są właściwie w dwóch celach – leczniczym oraz profilaktycznym, zapobiegającym starzeniu się skóry. Po zabiegu należy unikać słońca i opalania się przez kilka tygodni i częste nawilżać skórę. Makijaż można nakładać już po 24 godzinach po kuracji.
Peelingi z kwasem Mandel plus
Peelingi z kwasem Mandel plus to preparaty wykonane na bazie migdałów. Środkiem aktywnym jest alfa-hydrokwas otrzymywany w procesie hydrolizy migdałów. Posiada on silnie działanie, a stosowany jest przede wszystkim na i przy:
- skórze trądzikowej, łącznie ze zmianami ropnymi, zaskórnikami i stanami zapalnymi,
- nadmiernym łojotoku,
- powierzchownych przebarwieniach skóry,
- pomaga w redukcji drobnych zmarszczek,
- zabieg bankietowy.
Peeling Mandel Plus jest około 20-minutowym zabiegiem. Po jego wykonaniu występuje lekkie zaczerwienienie skóry, swędzenie, a czasem pieczenie. Dolegliwości te znikają bezpośrednio po zabiegu. W trakcie kilku następnych dni może wystąpić uczucie suchości skóry i bardzo niewielkie, płatkowe złuszczanie. Nie jest to jednak znacząca zmiana i można ją ukryć dzięki kremom nawilżającym.
Peelingi z kwasem pirogronowym
W klinice Estimed stosujemy peeling z 50% roztworem kwasu pirogronowego. Jest to peeling głębszy i silniejszy niż zabiegi z zastosowaniem kwasów owocowych, dzięki temu efekty zabiegu są intensywniejsze.
Wskazania do peelingu z kwasem pirogronowym obejmują m.in.:
- usunięcie niewielkich zmarszczek,
- leczenie zmian barwnikowych skóry, w szczególności przebarwień pozapalnych,
- leczenie trądziku aktywnego i pozostałych po nim blizn.
Powyższe stany są wskazaniami do peelingu kwasem pirogronowym. Zabieg może być powtarzany średnio co 3 tygodnie. W trakcie zabiegu może pojawić się uczucie intensywnego pieczenia, a kilka dni po przeprowadzonej procedurze występuje suchość skóry i łuszczenie utrzymujące się do tygodnia.