

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. W medycynie estetycznej ta metoda daje duże możliwości. Sprawdź, jak działa karboksyterapia, w jakich przypadkach jest wskazana i kto może z niej skorzystać. Może ta metoda jest właśnie dla Ciebie?
Na czym polega karboksyterapia
Zabieg ten opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla. Pierwszy raz użyto tego gazu już w 1932 roku we Francji, w tym czasie udowodniono, że kąpiele w basenach z wodą wzbogaconą w dwutlenek węgla, przyspiesza gojenie ran. Dzisiaj medycyna poszła do przodu, aktualne badania wskazują, że dwutlenek węgla wspomaga również redukowanie blizn, rozstępów, czy leczenie cellulitu. Oprócz tego pobudza odbudowę kolagenu, poprawia krążenie, zmniejsza zmarszczki, a także wpływa na zwiększenie elastyczności skóry. W gabinetach medycyny estetycznej jest stosowany głównie w celu eliminowania problemów skóry.
Karboksyterapia jest wskazana u osób, które chcą pozbyć się cellulitu, zmniejszyć tkankę tłuszczową w okolicy brzucha, pobudzić elastyczność skóry po ciąży lub wymodelować skórę w okolicach twarzy, podbródka, szyi i dekoltu. Zabieg ten jest stosowany także w przypadku łuszczycy, wypadaniu włosów, zimnych rąk i stóp, opadających powiek, zaburzenia krążenia obwodowego, a także w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń.
Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Jest to podanie odpowiedniej dawki dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie. Do wykonania zabiegu konieczne jest użycie specjalnego urządzenia, które kontroluje ciśnienie oraz przepływ dwutlenku węgla. W gabinecie medycyny estetycznej Estimed Białystok przy zabiegu karboksyterapii korzystamy z wysoko zaawansowanego technologicznie urządzenia Fenix Carboksytherapy, posiada ono wszystkie konieczne certyfikaty, gwarantując tym samym wysokie bezpieczeństwo.
Co ważne, zabieg ten nie boli. Podanie dwutlenku węgla śródskórnie, a także podskórnie poprawia krążenie, natlenienie, a także zwiększa ilość substancji odżywczych, co pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Wstrzyknięcie odpowiedniej dawki dwutlenku węgla do tkanki tłuszczowej pobudzi niszczenie komórek tłuszczowych, a podanie go w skórę głowy zahamuje wypadanie włosów. Widoczne efekty karboksyterapii zauważymy po minimum 4 seriach zabiegów, każdy z nich może trwać około 30 minut.
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania karboksyterapii?
Zabiegu karboksyterapii nie wykonuje się w przypadku stanów zapalnych skóry w miejscach, gdzie miałby być wykonany zabieg. Tutaj nie kwalifikują się osoby cierpiące na ciężkie choroby serca, płuc, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przeprowadzana terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej. Karboksyterapii nie można poddać kobiet w ciąży.
O tym, czy zabieg może być u nas wykonany, dowiemy się dokładnie podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Zapraszamy do gabinetu Estimed w Białymstoku w celu zapoznania się z najnowszymi metodami poprawiającymi jędrność skóry.
Karboksyterapia to jedna z wielu skutecznych terapii zalecanych przez naszych specjalistów.