

Pełne i kształtne usta są jednym z największych atrybutów kobiecości. W poprzednim artykule wspominaliśmy, że stosowanie makijażu, którego celem jest optyczne powiększenie warg, bywa niewystarczające dla wielu kobiet. Panie zmagają się z problemem nadmiernie wąskich lub pozbawionych symetrii warg, co często wpływa negatywnie na ich samoocenę i bywa powodem kompleksów. Metody powiększania ust, z których można obecnie skorzystać, stanowią skuteczny sposób poprawienia swojego wyglądu. Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, dzięki czemu Pacjenci mogą skorzystać z opcji odpowiadających ich indywidualnym potrzebom. Wystarczy ustalić z lekarzem odpowiednią strategię działania – w Klinice dr Ewy Gułaj Estimed chętnie wskażemy Państwu dostępne możliwości i zaproponujemy tę najkorzystniejszą.
Dla kogo jest zabieg powiększania ust?
Trwałe sposoby poprawienia wyglądu ust są polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy nie są zadowoleni z naturalnego kształtu lub kolorytu swoich ust. Przypominamy, że dzięki zabiegowi można:
- powiększyć zbyt wąskie wargi,
- wyeliminować ewentualne dysproporcje widoczne pomiędzy górną a dolną wargą,
- usunąć asymetrię widoczną w budowie jednej z warg,
- zlikwidować oznaki odwodnienia (np. utrata jędrności),
- odbudować czerwień wargową i zmniejszyć widoczność rozmycia konturu warg,
- odżywić usta i nadać im dzięki temu większej objętości.
Zabieg powiększania ust pozwala na dokonanie subtelnej korekty wyglądu. W efekcie tych działań wielu Pacjentów odzyskuje pewność siebie, a ich samoocena wzrasta i z przyjemnością patrzą na siebie w lustrze
Warto wspomnieć, że niektóre metody powiększania ust pozwalają nie tylko na ich uwydatnienie, ale umożliwiają także usunięcie niektórych defektów wokół ust, na przykład tzw. zmarszczek palacza. W konsekwencji Pacjenci znów mogą cieszyć się gładką, jędrną i w pełni nawilżoną skórą.
Czy konsultacja z lekarzem jest konieczna?
Przed wykonaniem zabiegu powiększenia ust należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas wizyty zadaniem specjalisty jest ocena stanu ust Pacjenta w celu dobrania najkorzystniejszej opcji zabiegu. Doświadczenie i wiedza lekarza są kluczowe dla osiągnięcia pożądanego efektu.
Ludzkie twarze różnią się od siebie, co powoduje, że zabieg każdorazowo musi zostać poprzedzony indywidualnym planem działania. Ważne jest również uwzględnienie w nich oczekiwań Pacjenta, aby usatysfakcjonować go poprzez efekty, jakie daje powiększenie ust. Metody, którymi może posłużyć się lekarz, zakładają użycie jednej z kilku substancji: kwasu hialuronowego lub karboksymetylocelulozy, komórek tłuszczowych Pacjenta albo wykorzystanie bezbolesnego lasera LightPod Neo.
Dostępne metody powiększania ust w Klinice dr Ewy Gułaj Estimed
Sposoby powiększania ust różnią się od siebie przede wszystkim tym, z użyciem jakiej substancji przeprowadzany jest zabieg. Metoda jest dobierana indywidualnie i zawsze w taki sposób, aby wargi po zabiegu wyglądały naturalnie i były proporcjonalne względem całej twarzy. W Klinice Medycyny Estetycznej dr Ewy Gułaj Estimed oferujemy Pacjentom jedną z trzech możliwości:
- wypełnianie ust kwasem hialuronowym lub karboksymetylocelulozą,
- użycie tkanki tłuszczowej Pacjenta — metoda ta zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn
- odmłodzenie czerwieni wargowej metodą laserową z użyciem lasera LightPod Neo.
Możemy zaproponować również modelowanie skóry wokół ust za pomocą zabiegu Thermi Smooth. To także skuteczny sposób na poprawienie estetyki warg.
W celu wybrania, która z powyższych metod powiększania ust najlepiej sprawdzi się u określonego Pacjenta, konieczne jest zapoznanie się z jego preferencjami. To standard w naszych działaniach przygotowujących do zabiegu.
Kwas hialuronowy – naturalny efekt powiększonych ust
Kwas hialuronowy to najpopularniejsza metoda, jeśli chodzi o powiększanie ust. Nową metodą co prawda nazwać jej nie można, ale już cieszącą się rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów, jak najbardziej. Efektem przeprowadzenia zabiegu są pełniejsze i jędrniejsze usta, które jednocześnie nie tracą swojego naturalnego wyglądu. Kwas hialuronowy nie pozwala wprawdzie na osiągnięcie trwałych rezultatów, natomiast każdy, kto chce cieszyć się idealnym wyglądem w trybie stałym, może go stosować regularnie.
Optymalnie jest, gdy kwas hialuronowy podaje się co pół roku, nie ma jednak szczególnych przeciwwskazań co do przyjmowania go częściej, na przykład co 3 miesiące. Wszystko zależne jest od tego, jak duże powiększenie warg chce uzyskać Pacjent. Zdaniem specjalistów, efekty działań z użyciem tej substancji są widoczne dłużej po każdej kolejnej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.
W kilka chwil po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk ust, czasami można zaobserwować także pojawienie się małych krwiaków. Podobne skutki niepożądane ustępują po upływie kilku dni, jeśli jednak okres ten wydłuża się nadmiernie, należy skonsultować się z lekarzem.
Powiększanie ust własnym tłuszczem — informacje praktyczne
Komórki tłuszczowe do powiększenia ust pobierane są podczas zabiegu liposukcji strzykawkowej. Ostrzykiwanie nimi warg przypomina czynności wykonywane podczas podawania kwasy hialuronowego, ale jest to znacznie bardziej skomplikowane.
W pierwszej fazie lekarz pobiera komórki tłuszczowe, posługując się bardzo cienką igłą. Po pobraniu materiału, najczęściej z „boczków” lub uda, następuje odfiltrowanie najstarszych, uszkodzonych komórek tłuszczowych, a pozostawienie materiału młodego, bogatego w komórki macierzyste. Tak przygotowany preparat jest wstrzykiwany w usta z zachowaniem niezwykłej precyzji i ostrożności. Najwięcej substancji powinno znaleźć się w dolnej wardze i środkowej części ust, najmniej zaś w ich kącikach.
Powiększanie ust własnym tłuszczem niesie ze sobą niskie ryzyko narażenia Pacjenta na wystąpienie reakcji alergicznej, ponieważ podczas zabiegu używa się naturalnej tkanki pochodzącej z jego organizmu. To jedna z największych zalet tego rozwiązania.
Istotny jest także okres rekonwalescencji po korekcie warg przy pomocy komórek tłuszczowych. Zazwyczaj trwa on krótko i nie jest szczególnie uciążliwy dla Pacjenta. Zabieg nie wywołuje zbyt wielu skutków niepożądanych, ale należy brać pod uwagę, że może spowodować czasowe objawy takie jak: obrzęk ust, zsinienie warg, krótkotrwałe zaburzenia czucia.
Zazwyczaj podobne niedogodności mijają po upływie siedmiu dni. Jeśli problemy utrzymują się dłużej, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ważne jest również to, aby unikać długotrwałego przebywania na słońcu i nie korzystać z solarium przez 3 tygodnie od dnia wykonanego zabiegu.
Odmładzanie ust przy użyciu innowacyjnego lasera LightPod Neo
Zabiegi z użyciem światła laserowego mogą w znaczący sposób poprawić wypełnienie, barwę i teksturę ust oraz istotnie zredukować linie mimiczne i zmarszczki otaczające usta poprzez podgrzewanie tkanki w ustach i otaczającym je obszarze, w celu produkcji kolagenu.
Osoby obawiające się igieł lub bólu i sińców związanych z zastrzykami mogą skorzystać z alternatywy pozbawionej tych niedogodności. Laser LightPod Neo jest w stanie dostarczyć energię do głębokich warstw skóry aby pobudzić wytwarzanie kolagenu a sam zabieg jest o wiele mniej nieprzyjemny od zastrzyków.
Efekty zabiegu utrzymują się do 6 miesięcy, a kolejne zabiegi odświeżające mogą być wykonywane na życzenie pacjenta.
Powiększanie ust: metoda naturalna, czyli modelowanie
Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest powiększanie ust. Metody dzielą się na te bardziej i mniej inwazyjne. Do tej drugiej grupy z całą stanowczością można zaliczyć modelowanie warg. Dzięki takim działaniom można w prosty sposób poprawić estetykę tej części ciała. Pacjenci decydujący się na modelowanie zyskują możliwość:
- wygładzenia zmarszczek dookoła ust, w tym również tzw. linii marionetki,
- podkreślenie łuku Kupidyna,
- delikatnego podniesienie kącików ust.
Skutkiem modelowania warg jest ich odmłodzenie, a tym samym przywrócenie im atrakcyjniejszego wyglądu. W celu wygładzenia poszczególnych partii twarzy można posłużyć się zabiegami Thermi Smooth, które — dzięki działaniu fal radiowych — przynoszą efekt termoliftingu.
Procedura podczas modelowania przypomina masaż. Pacjent w jego trakcie odczuwa przyjemne ciepło. To właśnie wyższa temperatura umożliwia aktywowanie procesów syntezy nowego kolagenu oraz elastyny. Całość działań zwykle nie trwa dłużej niż kilka minut, a satysfakcjonujące rezultaty są możliwe do osiągnięcia już po około 4 wizytach w gabinecie lekarskim.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust
Istnieje kilka ograniczeń do wykonania zabiegu powiększenia ust za pomocą określonej metody. Głównymi przeciwskazaniami są:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- choroby nowotworowe,
- infekcje, np. grypa lub opryszczka,
- dolegliwości autoimmunologiczne.
Jeśli Pacjenta nie dotyczy żadna z powyższych kwestii, zabieg z powodzeniem może zostać wykonany. Każdorazowo przed poddaniem ust konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Czy stosowanie wypełniacza jest bezpieczne dla zdrowia?
Wszystkie metody powiększania ust można uznać za bezpieczne, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, a wszelkie wykonywane działania pozostają zgodne z odgórnymi zaleceniami. Jako najważniejsze z nich można wymienić:
- skontrolowanie stanu zdrowia Pacjenta,
- sprawdzenie, czy substancja używana w celu powiększenia ust nie wywołuje reakcji alergicznej u osoby poddawanej zabiegowi,
- dobranie odpowiedniej ilości materiału (np. kwasu hialuronowego),
- poinformowanie o ewentualnych skutkach ubocznych, czasie trwania całej procedury i długości utrzymywania się efektów.
Warto wybierać sprawdzonych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Personel o wysokich kwalifikacjach i z wieloletnim doświadczeniem? W Klinice dr Ewy Gułaj Estimed Pacjenci doceniają profesjonalizm lekarzy. Polecamy kontakt telefoniczny, aby umówić się na konsultację. Wówczas będziemy mogli zaproponować dostępne rozwiązania i zaplanować harmonogram działań, których celem jest poprawa wyglądu ust.