

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się zmarszczek i odżywienie skóry? Słyszałaś o mezoterapii? Czy wiesz, jakie korzyści mogą przynieść poszczególne zabiegi? Sprawdź z nami, co kryje się pod pojęciem mezoterapia i jakie substancje są najczęściej stosowane do wykonania tego typu zabiegu.
Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia ma zastosowanie w medycynie estetycznej od wielu lat. Jest stosowana głównie w celu zatrzymania procesów starzenia się skóry, pobudzenia procesów odmładzających skórę, a także utrzymania jej prawidłowego nawilżenia i przywrócenia młodzieńczego blasku.
Podczas mezoterapii do skóry dostarczane są substancje aktywne. Najczęściej przy tym zabiegu stosuje się takie substancje jak: kwas hialuronowy, glutation, witaminy, pierwiastki śladowe, kofeinę, aminokwasy, krzemionkę organiczną, a także osocze bogatopłykowe.
Mezoterapia to zabieg, który powinien być zawsze wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów lub lekarzy dermatologów.
Rodzaje mezoterapii
-
Mezoterapia bezigłowa – w tym przypadku substancje odżywcze przenikają do głębszych warstw skóry dzięki elektroportacji. Zaawansowane urządzenia kosmetyczne pozwalają na dostarczanie specjalnych składników wspomagających odnowę skóry bez użycia igły. Jest to ciekawa alternatywa dla osób bojących się igieł.
- Mezoterapia igłowa – przy pomocy cieniutkiej igły lekarz lub wykwalifikowany specjalista, wstrzykuje pod powierzchnię skóry substancje odżywcze. W tym celu wykonuje małe nakłucia. Jedną z najciekawszych rodzajów mezoterapii igłowych jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, osocze jest pozyskiwane z wcześniej pobranej krwi pacjenta.
Dzięki mezoterapii osoczem możemy odmłodzić skórę, pozbyć się zmarszczek w okolicy szyi, dekoltu i twarzy, wzmocnić elastyczność skóry, a nawet leczyć rozstępy, czy przyspieszyć leczenie ran. Jeśli jesteś zainteresowana tym zabiegiem, zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Estimed w Białymstoku. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania.
- Mezoterapia mikroigłowa – przy tej metodzie używany jest specjalny kartridż, wykonujący nawet 170 nakłuć igłą na sekundę. Dzięki delikatnej igle i dużej prędkości pracy urządzenia naczynia krwionośne nie są uszkodzone. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny.
Korzyści wynikające z przeprowadzenia mezoterapii
Mezoterapia może przynieść korzyści na wszystkich obszarach skóry. Może być zabiegiem odmładzającym, a także wyszczuplającym. Najlepsze skutki odmładzające przynosi mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Jest często stosowana, ponieważ zawiera nie tylko własne białka pacjenta, ale również czynniki wzrostu, takie jak TGF-B, PDGF, EFG, czy FGF, odpowiadające za: poprawienie elastyczności skóry, wzmocnienie i tworzenie nowych naczyń włosowatych, pobudzenia fibroblastów, stymulowanie wzrostu komórek oraz produkcję kolagenów. Te wszystkie czynniki pobudzają odbudowę skóry, jej odżywienie, wzrost i sprężystość.
W przypadku mezoterapii dłoni możemy odmłodzić ich wygląd, napięcie i odżywienie. Natomiast w odchudzaniu pobudza rozbijanie komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą. Co ciekawe, mezoterapia może pobudzić również wzrost włosów, szczególnie mezoterapia osoczem jest polecana w przypadku leczenia łysienia typu żeńskiego, jak i męskiego.
Tak jak w przypadku wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetycznych, tak i w mezoterapii istnieją poszczególne zalecenia i przeciwwskazania. Aby zabieg był skuteczny, musi być dobrany do stanu zdrowia pacjenta i problemu, który dzięki niemu może być usunięty.