

Upływający czas pozostawia na naszej skórze ślady w postaci wiotczejącej skóry w obszarze policzków, czy oczu. Opadające powieki zdradzają nasz wiek, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny estetycznej możliwe jest skuteczne poradzenie sobie z tym problemem. Sprawdź, jakie metody są najczęściej stosowane w ujędrnianiu skóry w okolicy oczu.
Przyczyny opadania powieki
Starzenie się organizmu to jedna z głównych przyczyn opadających powiek. Jednak na zwiotczenie skóry w okolicy oczu mają wpływ również inne czynniki. Wśród nich wyróżnia się między innymi nadmiar skóry, czy praca przy nieprawidłowym oświetleniu. Opadnie powieki może zostać wywołane, przez osłabienie mięśnie dźwigacza powieki, a także uszkodzenie nerwu okoruchowego, zmiany nowotworowe oraz wiele innych chorób, w tym cukrzycę.
Opadająca powieka pojawia się zazwyczaj w momencie, gdy skóra zaczyna się starzeć, traci swoją jędrność i sprężystość. Warto pamiętać o tym, że procesy starzenia i zmniejszanie się włókien kolagenowych występują już po 25 roku życia. Niestety jest to najbardziej widoczne w miejscach, gdzie skóra jest cienka, czyli między innymi na powiekach. Problem jest bardziej zauważalny, gdy swoją siłę zaczynają tracić mięśnie unoszące brwi. Na szybsze pojawienie się opadania powiek wpływa również złe dobranie soczewek.
Opadanie powiek dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to ptoza, czyli opadanie górnej powieki, które jest spowodowane głównie osłabieniem mięśnia dźwigacza powieki górnej, albo unerwienie tego mięśnia nie działa z powodu uszkodzenia nerwu. Wyróżnia się również ptozę rzekomą, jest to nadmiar skóry powiek, przy zbyt mocno rozbudowanej górnej części mięśnia okrężnego oka.
Jak poradzić sobie z problemem opadających powiek bez użycia skalpela?
W gabinecie medycyny estetycznej Estetimed w Białymstoku wykonujemy leczenie opadających powiek bez konieczności zabiegu chirurgicznego.
W tym celu proponujemy metodę o nazwie Blefaroplastyka. Polega na redukcji tkanki powiek górnych, a także dolnych. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywana jest plazma. Czyli zjonizowana substancja, która przypomina gaz. Plazma pojawia się pomiędzy igłą specjalistycznego urządzenia a skórą. W miejscu wykonywania zabiegu wytwarza się wysoka temperatura. Dzięki temu nadmiar tkanki zostanie odparowany. Plazma działa tylko w miejscu zabiegu, nie oddziałuje na inne części skóry.
Kolejną ciekawą metodą jest karboksyterapia. Ta metoda umożliwia lifting powiek. Dzięki specjalnemu urządzeniu o nazwie Fenix możliwe jest precyzyjne podanie dwutlenku węgla w odpowiednie obszary skóry. Dzięki CO2 włókna kolagenowe są pobudzone i poprawia się napięcie tkanek.
W Estimed proponujemy jeszcze radiofrekwencję, czyli zabieg z zastosowaniem fal radiowych. Są one wprowadzane przez skórę właściwą, dzięki temu włókna kolagenowe są odnawiane, a to wpływa na poprawienie jędrności i elastyczności skóry.
Jak wybrać odpowiednią metodę leczenia opadających powiek?
W tym celu należy umówić się na wizytę u lekarza okulisty. Po przeprowadzonym wywiadzie i zapoznaniu się z naszym problemem i jego przyczynami pomoże nam dobrać odpowiednią metodę. Aby zabieg przyniósł pożądany efekt, należy się do niego prawidłowo przygotować. Bezwzględnie trzymajmy się wszystkich zaleceń, dotyczących pielęgnacji skóry przed i po wykonaniu zabiegu. Dzięki stosowaniu się do wszelkich wskazówek, leczenie opadających powiek przyniesie pożądany efekt i utrzyma się przez długie lata.
Na szczególną uwagę zasługuje blefaroplastyka. Dzięki temu zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej twarz jest wizualnie odmłodzona nawet o 10 lat. Pozwala na trwałe odświeżenie spojrzenia i uwydatnienie oka, a co najważniejsze sprawi, że odzyskamy pełną widoczność. W przypadku zainteresowania blefaroplastyką i chęcią poznania szczegółów zapraszamy do Estimed, nasi specjaliści odpowiedzą szczegółowo na wszystkie pytania.